Haber

Amasyalı 14 Yaşındaki Sporcu Ju Jitsu Türkiye Şampiyonasında Birinci Oldu

Mardin’de düzenlenen Ju Jitsu Türkiye Şampiyonası’nda 73 kilonun üzerinde birinci olan Amasyalı 14 yaşındaki sporcu Yiğit Ahmet Kaya, ülkesini yurt dışında temsil etmenin gururunu yaşıyor.

gençlik ve SporSağlık Bakanlığı ve Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye 1. Ju Jitsu Şampiyonası, 24-27 Ağustos tarihlerinde Mardin’de gerçekleştirildi.

Amasya’da yaşayan ve babasının isteği üzerine, bir yıl önce samurayların savaşlarda silahsızken kullandıkları tekniklerle ortaya çıkan, Japon kökenli Uzakdoğu savunma sanatı ju jitsu’yu öğrenmeye başlayan Yiğit Ahmet, buradan ayrılmayı başardı. şampiyonluk ilk sırada yer alıyor.

“Ülkemi Avrupa’da temsil ettiğim için çok mutluyum”

Yiğit Ahmet, bu sporu çok sevdiğini ve haftada 6 gün, günde 2 saat antrenman yaptığını söyledi.

Şampiyonada en büyük destekçisinin babası ve antrenörü olduğunu belirten genç sporcu, “Mardin’de düzenlenen ju jitsu şampiyonasında birinci oldum. Hocamla bir yıldır çalışıyoruz. Okulumu temsil ettiğim için çok mutluyum. Avrupa ve Balkanlar’da bir ülke. Ay yıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandıracağıma söz veriyorum.” .” söz konusu.

Antrenör Mustafa Kaya, federasyonlarının Türkiye Muaythai Federasyonu ile birleşerek resmiyet kazandığını ve şampiyonanın düzenlendiğini belirterek, “Amasya ili olarak şampiyonaya 18 sporcuyla katıldık ve ilimizi 2019’da temsil ettik. Mardin’de 8 kız 10 erkekle Türkiye Şampiyonası. İşte Yiğit Ahmet “Sporcumuz Kaya Türkiye şampiyonu oldu. Bundan sonraki Avrupa ve Balkan şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek. Ahmet çok iyi bir sporcu, çok güçlü bir sporcu. Oldukça disiplinli çalışıyor. İnşallah gelecekte dünyada ve Avrupa’da daha iyi yerlere gelecektir.” dedi.

hozat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu