Haber

Bodrum’da sağanak yağış için ekipler teyakkuzda

MUĞLA (İGFA) –Önceki gün meydana gelen yağmurun şiddetinin artması üzerine Bodrum Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, tarlada çalışma yaptı.

Bölgede farklı noktalarda bulunan gruplar, taşma ihtimaline rağmen dere yataklarında inceleme yaparken, yağmur sırasında taşan rögar etrafını yıkayıp temizledi. Ayrıca gruplar çöp kamyonlarının tıkadığı ızgaraları açarken ızgaraları da temizler. Ana arterlerde denetimlerini gerçekleştiren ekipler, araçların geçişini engelleyen taş ve toprak birikintilerine de müdahale ederek önlem aldı. Gruplar ayrıca yağmurdan kaynaklanabilecek sele karşı da teyakkuzda bulundu.

Gün boyu saha ekipleriyle temas halinde olan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, arazide yürütülen çalışmalarla ilgili anlık bilgi aldı ve vatandaşların aktardığı bilgiler doğrultusunda gerekli talimatları verdi.

Belediyenin temizlik hizmetleri kapsamında gruplar, çöp araçlarıyla yaptıkları çalışmaların yanı sıra mazgallı siperleri temizlerken konteyner çevresindeki atıkları topluyor. Mahalle temizliğini de yapan işçi, yol kenarlarında ve genel kullanım alanlarında çim biçme işlemini gerçekleştiriyor.

arifiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu